Tradycyjnie na nowy rok ludzie podejmują noworoczne postanowienia i wyzwania. Czy i jakie postanowienia podjęliście to Wasza sprawa, ale ja mam dla was listę wyzwań noworocznych.

Dziesięć zadań, których możecie podjąć się w tym roku. Lista pomysłów na wspólne spędzenie czasu, przypomnienie o ważnych sprawach, kilka propozycji pamiątek rodzinnych. Jeśli chcecie możecie pochwalić się swoimi postępami w internecie oznaczając wpisy i zdjęcia hashtagiem #rodzic2016.

Listę do wydrukowania znajdziecie na końcu wpisu.

WYZWANIE RODZICIELSKIE 2016

 

ZBIERZ JE WSZYSTKIE

Zrób swojemu dziecku jedno zdjęcie każdego tygodnia, zbierz 52 fotografie, wywołaj fotoksiążkę, włóż do albumu, opraw w ramki albo powieś na ścianie. Zobaczysz jak zmieniła się twoja pociecha w ciągu roku. Jeśli chcesz pokaż swoje zdjęcia innym na Facebooku lub Instagramie, oznacz je hashtagiem #rodzic2016.

NIEWIDZIALNI SPRZYMIERZEŃCY

Zaszczep dziecko zgodnie z kalendarzem szczepień, możesz dodatkowo ochronić je innymi dostępnymi szczepionkami.

CIEKAWE STAROCIE

Zabierz dziecko do jakiegoś ciekawego muzeum, nawet jeśli twoja pociecha nie ma jeszcze roku. Oboje skorzystacie z takiej wycieczki. Jeśli chcesz zrób zdjęcia z wyprawy, opublikuj na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #rodzic2016.

IDZIEMY DO ZOO, ZOO, ZOO

Zabierz dziecko do ZOO, bo które dziecko nie lubi zwierzaków? Jeśli chcesz zrób zdjęcia z wyprawy, opublikuj na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #rodzic2016.

TU NAS JESZCZE NIE BYŁO

Zabierz dziecko w jakieś nowe miejsce, gdzie jeszcze nigdy nie chodziliście. Możesz połączyć to zadanie, z którymś z dwóch powyższych, ale możesz też wykonać je całkiem osobno. Jeśli chcesz zrób zdjęcia z wyprawy, opublikuj na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #rodzic2016.

MNIAM, MNIAM ROBIĘ SAM

Zrób posiłek wspólnie z dzieckiem. Jeśli jest zbyt małe, to wystarczy żeby pokazało, co chce do jedzenia. Jeśli chcesz zrób zdjęcia i opublikuj na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #rodzic2016.

DZIECI LUBIĄ MISIE

Przeczytaj dziecku książkę o misiu. Takich książeczek jest mnóstwo wybierz którąś, a jeszcze lepiej wybierz kilka, po jednej na kwartał. Zrób zdjęcia książek, które wybraliście i opublikuj na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #rodzic2016.

POCZYTAJ SOBIE MAMO (I TATO)

Przeczytaj artykuł lub książkę o wychowaniu dziecka, sam wybierz jaką. Nie zapomnij powiadomić o swoim wyborze innych, oznacz swój wpis na Facebooku hashtagiem #rodzic2016.

LET’S PLAY

Poświęć cały dzień na zabawę z dzieckiem. Przygotuj obiad dzień wcześniej, e-maile sprawdź tylko w czasie drzemki malucha. Ten jeden dzień spędź całkowicie na zabawie z pociechą. Jeśli chcesz zrób zdjęcia z zabawy, opublikuj na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #rodzic2016.

KU PAMIĘCI

Pisz pamiętnik, co najmniej jeden wpis tygodniowo. To może być blog, wpis na Facebooku, ale może też być tradycyjny wpis w zeszycie. Wystarczy jedno zdanie, jeśli nie masz pomysłu na dłuższy wpis.Za rok to będzie ciekawa lektura do poduszki. Jeśli chcesz możesz podzielić się w internecie swoimi wpisami, oznacz je hashtagiem #rodzic2016.

 

Kolejność wykonywania zadań jest dowolna, jeśli dzisiaj twoja pociecha jest za mała na niektóre z nich poczekaj z wykonaniem do listopada lub grudnia.

Wykonanie każdego zadania to 10% wypełnienia wyzwania. W styczniu 2017 r. pochwal się swoim wynikiem, oznacz go hashtagiem #rodzic2016.

Tu znajdziecie kompletną listę do wydrukowania rodzic2016.

Poinformujcie o zabawie swoich znajomych, wydrukujcie też dla nich listę i bawmy się wspólnie.

Zapraszam!

Dodaj komentarz